Kızılcahamam Belediyesi
NİKAH İŞLEMLERİ
Geri

T.C.

KIZILCAHAMAM BELEDİYE BAŞKANLIĞI
NİKAH İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 

  1. Evlenme Beyannamesi; Belediyemiz Evlendirme Memurluğundan kimlik bilgileri ile birlikte alınacak olan Evlenme Beyannamesini bayan ve erkek imzalayarak, fotoğraflar yapıştırıldıktan sonra Evlendirme Memurluğuna, yine Belediyemiz Evlendirme Memurluğundan alınan Evlenme Ehliyet Belgesi ile birlikte teslim edilecektir. (bayan ve erkeğin birer fotoğrafı gereklidir.
  2. Sağlık Raporu; Bayan ve Erkeğin adresinin kayıtlı olduğu İlçe Sağlık Müdürlüğü Aile Hekimliğine müracaat edilerek kan tahlili verilip, tahlil sonuçları çıktığında Aile Hekiminden alınacaktır. (Bayan ve erkeğin birer fotoğrafı gereklidir.)
  3. Talasemi Testi Kan Alındı Belgesi; Erkeğin adresinin kayıtlı olduğu İlçe Sağlık Müdürlüğü Aile Hekimine müracaat edilerek alınacaktır. (Erkeğin kayıtlı olduğu adresi Kızılcahamam ise; Haftanın Pazartesi ve Çarşamba günleri sabah saat: 09.00’da Sağlık Ocağında hazır bulunulup, kan verilecektir)
  4. Bayan ve erkeğin kimliklerinin asılları ile birlikte önlü-arkalı fotokopileri  (birer adet)
  5. Bayan ve erkeğin 2’şer adet fotoğrafları (Son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık)

 

Hafta içi Nikahı için; Evrakların nikâh gününden EN AZ -4- (Dört) gün önce tamamlanıp, teslim edilmesi sonucu Nikah günü için gün ve saat alınması gerekmektedir.

 

Hafta Sonu Nikahı için; evrakların  EN AZ -7- (Yedi) gün önce tamamlanıp, teslim edilmesi sonucu Nikah günü için gün ve saat alınması gerekmektedir.

 

Nikâh masrafları ücretinin Belediyemiz Veznesine yatırıldığına dair Makbuz getirilecektir. (Vezne; Tahsilat Birimi-Belediye hizmet binası giriş kattadır)

Mesai Saati İçerisinde; Belediye Hizmet binasında; 250.-TL’dir. ( en fazla katılım; 25 kişidir)

Belediyemiz Toplantı ve Nikâh Salonunda-Adresi: Şehit Mehmet Erdem Caddesi-Hal girişi; 350.-TL’dir. Mesai Saati Dışında; Belediyemiz Toplantı ve Nikâh Salonunda; 450.-TL’dir.

Mesai Saati Dışında, (İlçemiz sınırları içerisinde-Dış Nikah) Törenli Nikah ve Düğünde kıyılacak nikâhlar için ; 700.-TL’dir.

REŞİT OLMAYANLAR İÇİN (18 YAŞINDAN KÜÇÜKLER)

1.Çiftlerden birinin veya her ikisinin 18 yaşını bitirmemeleri halinde anne ve babanın kimlikleri ile birlikte önlü-arkalı birer adet fotokopileri, Nikah gününde anne-babanın Nikahta hazır bulunarak, Evlenmesine rıza (İzin vermeleri) etmeleri, Vukuatlı Nüfus Kaydı, Nüfus Cüzdan Örnekleri.

2. Çiftlerden birinin veya her ikisinin 17 yaşını bitirmemeleri halinde anne ve babanın evlenme- sine rıza (izin verdiklerine) ettiklerine dair MAHKEME KARARI, anne ve babanın kimlikleri ile birlikte önlü arkalı birer fotokopileri, Nikah gününde anne ve babanın hazır bulunmaları, Vukuatlı Nüfus Kaydı, Nüfus Cüzdan örnekleri.


KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ OLARAK

ŞİMDİDEN MUTLULUKLAR DİLERİZ ....