Kızılcahamam Belediyesi
Yılmaz ÖZBEK
Geri
 

Kızılcahamam Belediye Başkan Yardımcısı 1960 ta Kızılcahamam Başağaç Mahallesinde doğdu. Kayseri Yüksek İslam Enstitüsü ve A. Ü İşletme Fakültesini bitirdi. İller bankası Muhasebe Dairesinde 8 yıl memurluk, Ankara Büyükşehir Belediyesinde Eğitim ve Kültür Daire Başkanlığı, Mamak ve Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcılığı olarak toplam 5 yıl belediyecilik yaptı. 

Türkiye Büyük Millet Meclisinde Millet Vekili sn. A.Cemil TUNÇ un 6 yıl danışmanlığını, Çevre ve Orman Bakanı Sn. Osman PEPE nin 2,5 yıl Baş danışmanlığını yapmıştır. 

  • Lise yıllarında; Yozgat MTTB Eğitim Kolu Başkanlığı,

  • Üniversite yıllarında; Kayseri Akıncılar Derneği Eğitim kolu başkanlığı,

  • ESYAV Vakfında 16 yıl Genel Başkan Yardımcılığı,

  • Türkiye Bisiklet Federasyonunda 10 yıl Başkan Vekilliği,  Görevlerinde bulunmuştur.

Ticaret Hayatında;
Sivil Toplum Kuruluşu Faaliyetindeki tecrübelerinden yararlanarak 214 Daireli konut yapı kooperatifini Başkan olarak sıfırdan teslim alıp, anahtar teslimlerini yapmıştır. 

2011 yılından beri Başağaç Mahallesinde Kurduğu 250 Büyükbaş Kapasiteli Besi ve Süt üretimi tesisinde halen günlük süt üreterek, Ankara da satışını yapmaktadır.

Bütün bu edinilen tecrübeleri sayesinde; MEMLEKETİNE HAKETTİĞİ HİZMETİ VEREBİLMEK İÇİN AK PARTİ KIZILCAHAMAM BELEDİYE MECLİS ÜYESİ VE BAŞKAN YARDIMCISI 

Olarak göreve getirilmişidir.

Evli ve 3 çocuk babası olup, Arapça ve İngilizce bilmektedir.