Kızılcahamam Belediyesi
Sıfır Atıkta Ödüller Sahiplerini Buldu
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
28.12.2022

Kızılcahamam Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğü Tarafından 2.’si düzenlenen Sıfır Atığın Enleri programı, Kızılcahamam Belediyesi Adem Özbekler Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Düzenlenen programa Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, AK Parti Kızılcahamam İlçe Başkanı Güray Altunay, MHP Kızılcahamam İlçe Başkanı Muzaffer Gökmen, Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Özbek, belediye meclis üyeleri, ilçe protokolü, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Salonun tıklım tıklım dolduğu programda ilk olarak Belediye Başkanı Süleyman Acar konuşma yaparak katılımcıları selamladı. Ardından “Basında Sıfır Atık” video gösterimi ve Çevre Mühendisi İsa Değer tarafından Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından yapılan faaliyetlerin sunumu yapıldı.

Kızılcahamam Belediyesi Tiyatro Ekibi, Sıfır Atık konulu skeç gösterisi yaptılar. Gösterinin ardından tiyatro ekibine plaket takdimi Belediye Başkanı Süleyman Acar tarafından yapıldı.

Bireysel dalda yılın en çok atık getireni ve getirdiği atıklardan elde ettiği kazançla kuşlara yem sokak hayvanlarına mama alan Ulvi Pehlivan, ticari işletmeler arasında düzenli şekilde atıklarını titizlikle biriktirerek en temiz atığı tesisimize gönderen Javsu Fabrikası’nı temsilen İşletme Müdürü Kadir Furuncu, bulunduğu bölgede atık otobüsümüze yılın en özverili atık toplayanı ve getireni Berat Çoker, haberlere konu olan yine kazandığı tüça’larla sokak hayvanlarını besleyen bireysel dalda depozito makinasını en çok kullanan kişi Ümmügülsüm Öztürk ve emeklerinden ve fedakarlıklarından dolayı Sıfır Atık Biriminin 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nde çalışan personeller arasında Yılın Personeli Resul Şahiner de ödüllerini aldılar.

Ardından Ömer Melih Demirbaş tarafından hazırlanan Sıfır Atık Kısa Filmi gösterildi ve kendisine plaket takdimi yapıldı.

Depozito makinalarında yapmış olduğumuz pilot okul uygulamalı yarışmalarda en çok depozito iade sistemini kullanan ilk üç öğrenciler ödüllerini aldılar

KAZIM KARABEKİR İLKOKULU DEPOZİTO YARIŞMASI;

  1. ALİ POYRAZ ÖZDEMİR - TABLET
  2. AYDİLGE DEMİRKOPARAN - BİSİKLET
  3. RAMAZAN KAYRA ARSLAN - SCOOTER

 

ÇAĞATAY ORTAOKULU DEPOZİTO YARIŞMASI;

  1. ECE FATMA SARITAŞ - TABLET
  2. SİRAÇ TALHA SERTTEK - KULAKLIK
  3. ELİF NİSA DEMİRBAŞ - MİKROFON

 

İBN-İ SİNA MESLEKİ  VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ DEPOZİTO YARIŞMASI;

  1. NİYAZİ AKPINAR - TABLET
  2. SEDA NUR YÜCE  -  KULAKLIK
  3. MEHMET YALMAN  - KULAKLIK
  4. NEBİ CAN EKİCİ - 200 TL’LİK ÇEK

Programın sonunda kim çevreci ödüllü bilgi yarışmaların video gösterimi yapıldı ve  kazananların çekleri takdim edildi.