Kızılcahamam Belediyesi
“Müzeler Haftası” kapsamında öğrenciler ilçemizdeki müzeleri gezdi.
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
18.05.2023

“Müzeler Haftası” kapsamında öğrenciler ilçemizdeki müzeleri gezdi.

Türkiye'de her yıl 18-24 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Müzeler Haftası etkinlikleri kapsamında okullarımızın ilçemizde müze ziyaretleri başladı.

İlçemizde bulunan ve belediyemize bağlı müzelerimizi gezmek isteyen öğrencilerimiz, okullarından alınarak müze gezileri ve Atatürk Çamı ziyareti gerçekleştirildi.

Müzeler Haftası etkinliklerinin ilk gününde Belediye Başkanımız Süleyman Acar da öğrencilerimizin müze ziyaretlerine eşlik etti.

Başkanımız, çocuklarımızla birlikte müzelerimizi gezerek Jeopark Müzemizde açılan sergimizi de ziyaret etti.

100. Yıl Eğitimci Nuray Yeşil Müzemizde ise yüz boyama etkinliği yapıldı.

Hafta boyunca Jeopark Müzemizde sergimiz açık olacak. 100. Yıl Eğitimci Nuray Yeşil Müzemiz ve Hocalı Anıt Müzemize de ziyaretler öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilecek.

Tüm halkımız ve misafirlerimizi müzelerimize bekliyoruz.

Belediye Başkanımız Süleyman Acar, “Kızılcahamam Belediyesi olarak Müzeler Haftası nedeniyle bugün öğrencilerimiz ile birlikte müzelerimizi gezdik. Müzeler ülkemizin en önemli miraslarından biridir. Müzelerde var olan tarihimizi 7 yaşından 70 yaşına kadar herkesin görmesi gerekiyor. Buradan tüm vatandaşlarımızı sadece Müzeler Haftası’nda değil, her zaman müzelere gelerek tarih ile ilgili bilgiler almaya davet ediyorum” dedi.