Kızılcahamam Belediyesi
Milli Güreşçilerimizden Madalya Yağmuru
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
04.11.2019

28 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında Beyaz Rusya'da yapılan İşitme Engelliler Yıldızlar, Gençler ve Büyükler Serbest Güreş Avrupa Şampiyonası'nda güreşçilerimiz, gençler ve yıldızlarda 4 altın, 2 gümüş, 3 bronz olmak üzere 9 madalya kazandı. Büyükler kategorisinde ise 1 altın, 4 gümüş ve 3 bronz olarak toplamda 8 madalya kazandılar. 

Takım halinde Türkiye Büyükler ve Gençler kategorisinde Avrupa ikincisi oldu. Kızılcahamam Belediyesi Güreş Takımı sporcuları İsmail Hakkı Bostancı Avrupa Şampiyonası'nda üç farklı kategoride güreşerek Gençlerde 2 altın madalya ve büyüklerde bronz madalya alarak İstiklal Marşı mızı okuttular. Yıldızlar Grekoromen kategorisinde ise Kemal Yurt, 55 kg da Avrupa 3.sü oldu.         

Kulüp Antrenörü ve aynı zamanda Milli takım antrenörü Mehmet Çetin "Sporcularımız güzel müsabakalar yaparak bizleri sevindirdi. Hedefimiz inşallah 2020’de Türkiye'de yapılacak olan Dünya Şampiyonası ve 2021 Olimpiyatlarında da güzel başarılarılar elde etmek” dedi.Avrupa Şampiyonası için sıkı bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ve son kamplarını Kızılcahamam da yaptıklarını,bu süreçte kendilerine destek olan Kızılcahamam Belediye Başkan'ı Süleyman Acar'a, İlçe Kaymakamı Can Aksoy'ya, güreş antrenörü Halil Yılmaz'a ve her zaman yanımızda olan güreş sever dostlarımıza teşekkür ettiğini söyleyerek “hedef 2021 olimpiyatlar” dedi.