Kızılcahamam Belediyesi
Kızılcahamam Belediyesi
08.04.2024

31 Mart Yerel Seçimleri sonucunda Kızılcahamam Belediye Başkanı seçilen Cumhur İttifakı adayı Süleyman Acar ve belediye meclis üyeleri için Mazbata Töreni düzenlendi.

İlk olarak Başkan Süleyman Acar, İlçe Seçim Kurulu’na giderek Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte mazbatasını aldı.

Ardından Kızılcahamam Belediye binası önüne geçerek Mazbata Töreni  düzenlendi .

Mazbata Törenine Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, AK Parti İlçe Başkanı Güray Altunay, Milliyetçi Hareket Partisi ilçe Başkanı Nuri Odacı, eski belediye başkanlarından Esen Ali Sezen, meclis üyeleri, partililer, mahalle muhtarları, dernek başkanları, STK başkanları ve çok sayıda Kızılcahamamlı katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ardından Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunarak konuşmalara geçildi.

Törende ilk olarak eski belediye başkanlarından Esen Ali Sezen konuşarak belediye başkanı seçilen Süleyman Acar’ı tebrik etti ve Kızılcahamamlılar‘a teşekkür etti.

Belediye Başkanı Süleyman Acar; Konuşmasında ikinci kez Kızılcahamam Belediye Başkanlığı’na seçilen Süleyman Acar; “Mazbata Törenimize hoşgeldiniz. İki bayramı bir arada yaşamanın mutluluğu içerisindeyiz. 5 yıl daha bizleri göreve layık gören siz değerli Kızılcahamam halkına teşekkür ediyorum. Kızılcahamam‘ın Altın Çağını başlatıyoruz. Beş yıl boyunca birçok hizmet kazandırdığımız Kızılcahamam’a bir beş yıl daha hizmet yapacağız inşallah” dedi.

Son olarak konuşan Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız; “Kızılcahamam 5 yıl boyunca hizmetler aldı ve bir beş yıl daha hizmetleri konuşacağız. Bu yüzden siz Kızılcahamam halkına çok teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız Süleyman Acar’a hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından İlçe Vaizi Eyüp Ayaz tarafından dua edilerek tören sona erdi.