Kızılcahamam Belediyesi
Kızılcahamam’ımıza Yeni Kardeş Şehir 
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
19.06.2023

Kızılcahamam’ımıza Yeni Kardeş Şehir 

Kızılcahamam Belediyesi ve Filistin Beit Jala Belediyesi arasında işbirliğini artırmak, kültürel ve tarihsel faaliyetler yürütmek için kardeş şehir anlaşması Belediyemiz Başkanlık Makamında bugün imzalandı. 

Protokol imza törenine Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, Beit Jala Belediye Başkanı Issa Saliba Khalil Alqassis, Filistin Devleti Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa, Kızılcahamam Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Özbek, Filistin Büyükelçiliği Müsteşarı Rana Abusibaa, Kızılcahamam Belediyesi ve Beit Jala Belediyesi Meclis Üyeleri katıldı.

İki ilçe arasında geçmişten gelen ortak tarihin tekrardan iki halk arasında canlandırılması için belediye başkanları her konuda birbirlerine yardımda bulunacakları konusunda mutabık kaldılar.

Bu anlaşma ile iki ilçemizin ekonomi, bilim, eğitim gibi konulardaki tecrübelerinin paylaşımı, geleceğe yönelik yatırımların yapılması amacıyla iş adamlarının bir araya getirilmesi, teknik gezilerin yapılması ve turizm faaliyetlerinin hız kazanması sağlanacak. 

Özellikle gençlerimiz arasında köprü kurulacak.