Kızılcahamam Belediyesi
Kızılcahamam'da deprem seferberliği
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
07.02.2023

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli gerçekleşen 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından Kızılcahamam Kaymakamlığı ve Kızılcahamam Belediyesi tarafından başlatılan yardıma vatandaşlar da depremzedeler için seferber oldu. Duyarlı vatandaşlar, evlerinden getirdikleri battaniye, yorgan ve erzakları deprem bölgesine gönderilmek üzere Kızılcahamam Belediyesi'ne getirdi.

Vatandaşların deprem bölgesine ulaştırılmak üzere getirdikleri yardım malzemeleri Kızılcahamam Belediyesi tarafından deprem bölgesine kısa sürede ulaştırılması bekleniyor.

Kızılcahamam Belediyesi, depremzedelere başlattığı yardım kampanyasının ardından 12 personel ve 3 aracının deprem bölgesine doğru yola çıktığını duyurdu.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada," Kızılcahamam Belediyesi olarak depremde zarar gören vatandaşlarımızın yanındayız. İş makinelerimiz ve kamyonlarımız, 12 personelimiz ile birlikte deprem bölgelerine doğru yola çıktı. Elimizden gelen bütün imkanlarla yaralarımızı hep birlikte saracağız." dedi.