Kızılcahamam Belediyesi
Kızılcahamam Toplu Sünnet Şölenine Hazırlanıyor
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
03.07.2023

Kızılcahamam Belediyesi’nin gerçekleştirdiği ücretsiz Toplu Sünnet Şöleni için kayıtlar başladı.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla halka hizmet sunan Kızılcahamam Belediyesi, Kızılcahamam’da ikametgâh eden çocukların ailelere ilk mürüvvet heyecanını yaşatacak.

Sünnet çağına gelen fakat çeşitli nedenlerden dolayı sünnet olamayan çocuklarımız için gerçekleştirilen organizasyonda yer almak isteyen aileler, 2 yaş üzeri çocukları için Kızılcahamam Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden temin edecekleri formları doldurarak kayıt yaptırabilecek.

 ‘Çocuklarımızın sevinçlerini paylaşacağız’

 Sünnet Şöleni ile çocuklara güzel bir hatıra bırakmak istediklerini söyleyen Belediye Başkanımız Süleyman Acar, sosyal yardımlaşmaya katkı verecek olan etkinliği kalıcı bir hizmet politikasına dönüştürdüklerini belirtti.

Başkan Acar; ” İlkini düzenleyeceğimiz bu etkinliği gelenekselleştireceğiz. Bugüne kadar çocukları için  bu vecibeyi yapacak imkan ve zaman bulamamış ailelerimize yardımcı olmak hedefindeyiz. Ücretsiz Toplu Sünnet Töreni’ne katılmak isteyen ailelerin başvurularını almaya başladık. Çeşitli eğlencelerin yapıldığı ve hediyelerin dağıtıldığı şölende, çocuklarımızın yanlarında olarak sevinçlerini paylaşacağız” dedi.

Sünnet başvuru kayıtları 04 Temmuz ile 14 Temmuz tarihleri arasında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne yapılacak. 0312 736 10 30 numaralı telefon aracılığı ile ayrıntılı bilgi alınabilecek.