Kızılcahamam Belediyesi
Kızılcahamam Belediyesinden okullarda dezenfekte çalışması
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
02.02.2022

Kızılcahamam Belediyesi , öğrencilerin daha sağlıklı ve güvenli ortamlarda eğitim alabilmeleri için okulların ara tatil dönemde tüm okullarda dezenfekte çalışması gerçekleştiriyor.

Öğrencilerin yarıyıl tatili bitiyor. Eğitim-öğretimin 2. dönemi 7 Şubatta başlayacak

Kızılcahamam Belediyesi de bu kapsamda, öğrencilerin daha sağlıklı ve güvenli ortamlarda eğitim alabilmeleri için yarı yıl tatilinde tüm okullarda dezenfekte çalışmaları yürütüyor.

Kızılcahamam Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünce gerçekleştirilen dezenfekte çalışmalarında, derslikler, giriş kapıları, lavabolar, kapı kolları, koridorlar, idari binalar, sosyal alanlar, kafeteryalar, salonlar, eğitim materyalleri ve oyun alanları özenle dezenfekte edilerek steril hale getirildi.

Okulların tüm ortak kullanım alanlarının titizlikle dezenfekte edildiğini belirten Belediye Başkanı Süleyman Acar, "Geleceğimize yön verecek olan çocuklarımızın daha temiz, hijyenik ve güvenli ortamlarda eğitim hayatlarını sürdürebilmeleri için ilçe genelindeki okullarımızda dezenfekte çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yıl boyunca eğitim alanlarımızı, daha temiz ve steril hale getirmek için çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı .