Kızılcahamam Belediyesi
“Kim Bu Cennet Vatanına Olmaz Ki Feda”
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
12.03.2022

“Kim Bu Cennet Vatanına Olmaz Ki Feda”

12 Mart “İstiklal Marşının Kabulü’nün 101.Yıl Dönümü’nde Kızılcahamam’da çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Belediyemiz tarafından da İstiklal Marşı’nın 10 kıtası 1’er kıta halinde ilçenin çeşitli bölgelerine pankartlar halinde asıldı.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, “İstiklal Marşımızın Kabulü’nün Yıl Dönümünde 101. Yıl Dönümünde, ilçemizde yapılan etkinlikler bu yıl biraz daha kapsamlı şekilde gerçekleştiriliyor. Belediye olarak İstiklal Marşımızın milletimizin yazdığı destanları dizelerine döken Mehmet Akif Ersoy,  kıtasını ilçemizin çeşitli yerlerine ayrı ayrı astık. Okullarımızda yapılan etkinliklere destek verdik. İlçemizde düzenlenen İstiklal Marşı’nı En Güzel Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğrencilerimizin sesinden İstiklal Marşımızı belediye hoparlörlerimizden yayınladık.

İstiklal Marşımız ile milli mücadelenin ve milli iradenin hiçbir kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü ve kararlı olduğunun sesi olmuştur. Gelecek nesillere Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ve istikbal adımlarını İstiklal Marşı ile en iyi şekilde anlatan milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, her kelimesinde milletimize ait kutsal ve kadim değerleri bizlere miras bırakmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u, İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” dedi.