Kızılcahamam Belediyesi
Dünya Çevre Gününde Anlamlı Etkinlik
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
08.06.2023

Dünya Çevre Gününde Anlamlı Etkinlik

Dünya Çevre Günü dolayısıyla Kızılcahamam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Millet Bahçesi Çocuk Kütüphanemiz tarafından Dünya Çevre Günü programı gerçekleştirildi.

Dünya Çevre Günü dolayısıyla düzenlediğimiz etkinlik için ilk olarak Sıfır Atık Bahçemizden Millet Bahçemize yürüyüş gerçekleşti.

Programa Belediye Başkanı Süleyman Acar, İlçe Kaymakamı Can Aksoy, siyasi parti ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, ilçe protokolü, öğretmenler, öğrenciler, öğrenci velileri ve vatandaşlarımız katıldılar. 

Başkan Acar; Çevreyi koruma bilincini genç kuşaklara aktarmak istediklerini belirterek "Çevre, hayatımızın vazgeçilmezi. Bu nedenle çevreyi ihmal edemeyiz. Her gün gelişen, değişen dünyamızda çevrenin değeri gitgide önem kazanıyor. Bunun farkında olmamız lazım. Geleceğimiz olan gençlerimizle bir farkındalık oluşturmak için burada bu etkinliği düzenledik. Tüm bireylerin çevre temizliğine karşı duyarlı olmalarını istiyoruz. Gelecek nesillere yaşanabilir bir Kızılcahamam bırakmak adına yoğun şekilde çalışıyoruz” dedi. 
Program Sıfır Atık Bahçemizden Millet Bahçesine yürüyüş etkinliği ile başlayarak Millet Bahçesi Amfitiyatromuzda halk oyunu gösterisi, drama, şarkılar ve şiirler ile devam etti.