Kızılcahamam Belediyesi
Çanakkale Zaferi'nin 107. yıl dönümü İlçemizde düzenlenen programla kutlandı
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
18.03.2022

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 107. yıl dönümünde Kızılcahamam protokolü Kızılcahamam 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında Çelenk Koyma törende bir araya geldi.

Çelenk Koyma törenine, Kızılcahamam Kaymakamı  Can Aksoy, Belediye Başkanı Süleyman Acar, siyasi parti temsilcileri, Sivil toplum örgüt temsilcileri, daire amirleri, şehit ve gazi ailelerinin yanı sıra, askerler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

18 Mart Şehitleri Anma programı Kaymakam Can Aksoy ve Belediye Başkanı Süleyman Acar tarafından Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından, “Şehit Mezarlıkları Ziyaret Edildi, Dualar Okundu”

Programda daha sonra Kaymakam Can Aksoy, Belediye Başkanı Süleyman Acar ve beraberinde ilçe protokolü İlçe Mezarlığında bulunan şehit mezarlığı ziyaret ederek, şehitlerin mezarları başında dualar ettiler.

Şehit mezarlığı ziyaretin ardından program Kızılcahamam Bizim Anadolu Vakfı Gürcan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda devam etti.

Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programda günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılarak,dram gösterileri sunuldu, okul korosu tarafından türküler seslendirildi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 107. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen program sona erdi.