Kızılcahamam Belediyesi
Belediyemizden Öğrencilerimize Ücretsiz Deneme Sınavı Desteği
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
11.01.2023

Kızılcahamam Belediyesi olarak, ilçemizde eğitim faaliyeti gösteren 6 ortaokulumuzdan 250 öğrencimiz ve 6 lisemizden 320 öğrencimiz için liselere ve üniversitelere hazırlık amaçlı 5 kez deneme sınavı desteği veriyoruz.

Belediye Başkanımız Süleyman Acar’ın ilçemizde eğitim gören öğrencilerimizin başarılarını arttırmak ve sınav kaygısını yenmeleri için hazırlattırdığı deneme testi uygulaması geçen yıl da gerçekleştirilmiş ve öğrencilerimizin başarında önemli pay sahibi olmuştu.

Orhangazi, İmam Hatip, Çağatay, Perihan Erdoğan, Çeltikçi ve Güvem Ortaokullarımızda okuyan 250 öğrencimiz için 1250 adet deneme testi ile Anadolu, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu, Şehit Zekeriya Yurdakul Anadolu İmam Hatip, Tusaş Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu, Bizim Anadolu Vakfı Gürcan Kız Anadolu İmam Hatip ve TOKİ Anadolu İmam Hatip Liselerimizde okuyan 320 öğrencimiz için AYT (Alan Yeterlilik Testleri) ve TYT (Temel Yeterlilik Testi) olmak üzere 3200 adet deneme testi belediyemiz tarafından hazırlatılarak okullarımıza ulaştırıldı.

İlk deneme sınavı okullarımızda gerçekleştirilirken kalan 4 deneme sınavı de eğitim dönemi içerisinde gerçekleştirilecek.

Başkan Acar, ‘Eğitim Çıtasını Yükseltmek İçin Üzerimize Düşeni Yapmaya Hazırız’

Öğrencilerin sınav stresini azaltarak başarılı olmaları için deneme sınavı hazırladıklarını belirten Başkan Acar, bu sınavların öğrenciler için bir anlamda prova olduğunu kaydetti. Öğrencilerin, soru çözme alışkanlıklarını da artırmış olduklarını vurgulayan Başkan Acar, “Bu sınav sonucunda öğrencilerimizin eksik oldukları konular ortaya çıkmış olacak ve buna dönük planlamalarını yapacakları için son derece faydalı olacağını düşünüyoruz. Kızılcahamam Belediyesi olarak her zaman öğrencilerimizin yanındayız. Belirli periyotlarla deneme sınavlarımız devam edecek.  Ümidimiz yıl sonu gerçekleşecek olan sınavlarda tüm öğrencilerimizin hayallerine yönelik ilk adımı atabilmesinden yana. Kızılcahamam’da eğitim çıtasını yükseltmek için üzerimize düşeni yapmaya her zaman hazırız” dedi.