Kızılcahamam Belediyesi
Belediyemizden Amatör Spora Tam Destek
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
09.01.2023

Belediyemizden Amatör Spora Tam Destek

Kızılcahamam Belediyesi Amatör Spor Kulübü bünyesinde spor branşlarımız faaliyetlerine devam ediyor.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, göreve başladığı günden bu yana amatör spora desteğini her zaman sürdürdü.

Belediyemiz bünyesinde futbol, voleybol, güreş, taekwondo branşlarında sporcularımız mücadelelerine devam ediyor.

Ayrıca İlçe Spor Müdürlüğü ile koordineli olan basketbol, tenis, jimnastik ve okçuluk eğitimleri ile birlikte toplamda 1200 sporcu bünyemizde spor faaliyeti gerçekleştiriyor.

 

Futbolda A Takım Özlemi Sona Erdi

Yıllarca amatör futbol liglerinde mücadele eden ve adından söz ettiren Kızılcahamam Belediyespor Futbol Takımı son yıllarda liglerde mücadele etmemekte idi. Belediye Başkanımız Süleyman Acar’ın Futbol A Takımını yeniden faaliyete geçirmesi ile Kızılcahamamlı futbolculardan oluşan güçlü bir kadro kuruldu.  

Ankara Amatör Futbol Ligi’nde mücadele eden takımımız, ilk yıl grubunu şampiyon bitirerek play-offlara katılma şansını elde etti. İkinci sezonda da son haftalara kadar şampiyonluk umudunu sürdüren takımımız Ankara Süper Amatör Lig’e çıkma umudunu son haftalarda bir sonraki yıla erteledi.

A Takım kategorisi dışında alt kategorilerde de mücadele eden takımlarımız başarılı sonuçlar elde etmeye devam ediyor.

Futbolda U-12’de 32, U-13’te 21, U-14’te 23, U-15’te 22, U-16’da 22, U-17’de 21, U-18’de 23 ve A Takımda 28 olmak üzere 193 sporcumuz bulunuyor.

 

Kadın Voleybol Takımımız 2.Lig’de Mücadele Ediyor

Kızılcahamam Belediyesi kadın Voleybol Takımımız, bu yıl 2. Lig’de mücadele ediyor. Antrenör Durukan Arpacı yönetiminde çalışmalarını sürdüren Kadın Voleybol Takımımız Kadınlar 2.Lig’de güzel bir sezon geçirdi. Şu an orta sıralarda bulunan takımımızın kadrosu ağırlıklı olarak Kızılcahamamlı sporculardan oluşuyor. Ayrıca Yıldızlar ve Gençler kategorisinde de takımımız mücadele ediyor. A Takımımız ligde altıcı, genç takımımız ikinci, yıldızlar takımımız ise birinci sırada bulunuyor.

Voleybolda toplamda 135 sporcumuz bulunuyor.

 

Kızılcahamam Belediyesi Güreşte 200’e Yakın Sporcu Mücadele Ediyor

Her zaman Kızılcahamam’ın adından söz ettirdiği güreşte altyapı ve U-23 Büyükler Takımı ile birlikte 150’ye yakın lisanslı sporcumuz bulunuyor. Kursiyer sporcıularımız ile bu sayı 195’i buluyor. Başarıdan başarıya koşan güreşçilerimiz hem eğitimlerine devam ediyor hem de kendilerini yetiştirmeye devam ediyor.

2022 yılı içerisinde  Hacı Ömer Yıldırım U-23 Türkiye Şampiyonası’nda 3. ,  Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda 9. oldu. Samet Sarıkaya U-23 Türkiye Şampiyonası’nda 9. oldu. 2022 Büyükler Serbest Güreş Ligi Terfi Müsabakalarında takımımız takım halinde 4. Olurken, Yücel Ünal üçüncü, Miraç Gümüş birinci, Hacı Ömer Yıldırım ve Tunahan Akay üçüncü oldular.

İşitme Engelliler Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda İsmail Hakkı Bostancı üçüncü olurken, Kemal Yurt ise üçüncü oldu.

 

 Taekwondo branşımızda ise lisanslı ve kursiyer sporcularla birlikte toplamda 286 gencimiz spor yapıyor.