Kızılcahamam Belediyesi
Başkan Acar’dan doğaseverlere müjde!
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
04.02.2022

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, Karagöl’ün mesire alanına çevre düzenlemesi yapılacağını duyurdu.

Başkan Süleyman Acar, 2022 yılının ikinci müjdesini duyurdu. “Cennet ilçemiz için ne yapsak az” diyen Acar, Ekoturizm projesi olan Karagöl meire alanı çevre düzenleme projesinin detaylarını sosyal medyadan paylaştı.

“Göreve gelir gelmez ilk işlerimizden biri doğa ve turizm cenneti Kızılcahamam'ın göz bebeği Karagöl'ü korumak için nitelikli sit alanı ilan ettirmek oldu” diyerek sözlerine başlayan Acar şunları kaydetti:

“Bu sayade Karagöl’ü artık daha korunaklı ve başta beton olmak üzere pek çok yapının yapılamayacağı bir yer haline getirdik. Ve şimdi, Karagöl Mesire Alanımızı koruma altına alan, bölgeye yakışır bir çevre düzenleme projesine başlıyoruz.
Aylardır üzerinde çalıştığımız ve çok yakında hayata geçireceğimiz projemiz kapsamında Karagöl Mesire Alanımızı bir disiplin altına alarak, piknik alanları, kamp alanları, ateş yerleri, tamamen ahşaptan mescid, wc, büfe yapımı ile alanın giriş-çıkış düzenlemelerini yaparak Karagöl’ü adeta gelecek nesillere emanet edeceğiz. İlçemiz için bu çok önemli ekoturizm projemizin hayata geçirilmesinde; Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a ve Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Cahit Çelik’e çok teşekkür ediyorum.”dedi.