Kızılcahamam Belediyesi
19 Ekim “Muhtarlar Günü” Kızılcahamam’da Kutlandı
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
19.10.2022

2015 yılından bu yana her yıl kutlanan 19 Ekim Muhtarla Günü, ilan edilmesinin 7. Yılında Kızılcahamam’da da kutlandı. Kızılcahamam 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen törene, Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy, Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, siyasi parti ilçe başkanları ve mahalle muhtarları katıldı.

İlçe protokolünün Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Muhtarlar Günü için düzenlenen tören, Kızılcahamam Yakakaya Mahalle Muhtarı Yakup Sertel’in günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasıyla tören sona erdi.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, muhtarlık görevinin sevgi ve fedakarlık isteyen zor bir iş olduğunu dile getirerek, "Kızılcahamam Belediyesi olarak muhtarlarımızın taşıdığı sorumluluk ve önemin bilincinde hareket ediyoruz. Muhtarların talep ve görüşlerini her zaman değerlendiriyoruz. Muhtarlarımızla sık sık bir araya gelerek toplantı ve birliktelikler gerçekleştiriyoruz. 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesi ile bugün tekrar bir araya geldik. Tüm muhtarlarımızın günlerini kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.