Kızılcahamam Belediyesi
Kızılcahamam'dan Üreticilere Fide Desteği
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
28.02.2022

Kızılcahamam Belediyesi tarafından çiftçilik yapan üreticilere yüzde 50 hibe ile domates ve biber fidesi dağıtımı için ön talep toplanmaya başladı.

Kızılcahamam Belediyesi, ilçede çiftçilikle uğraşan vatandaşlara yüzde 50 hibe ile domates ve biber fide desteğinde bulunacak.

Destekten yaralanmak isteyen çiftçiler başvurmaları halinde ön kayıt oluşturabilecek.

Başvurular 1-18 Mart tarihleri arasında

Kızılcahamam  Belediye Başkanı Süleyman Acar, yaptığı açıklamada; "1712 kilometre kare cennet ilçemizde ekilmedik toprak kalmasın istiyor. Tarıma ve çiftçimize desteğimizi sürdürüyoruz. Geçen yıl Kızılcahamam Belediyesi tarihinde bir ilk olarak gerçekleştirdiğimiz hibe dağıtımına siz değerli vatandaşlarımızdan yoğun bir ilgi olmuştu. Bu yıl da 2 çeşit domates, 3 çeşit biber fidesinin yüzde 50 hibe ile dağıtıyoruz. 1-18 Mart tarihleri arasında,  Belediyemize müracaat ederek halkımızı bu destekten faydalanmaya davet ediyorum. Haydi Kızılcahamam, üretmek senden destek bizden. Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilecek olan yüzde 50 hibeli fide dağıtımı için ön kayıtlar başladı. her zaman çifçimizin yanında olacağız." ifadelerini kullandı.

İletişim; 0312 736 10 30 - 0312 736 59 87