Kızılcahamam Belediyesi
 “İstiklal Marşımızı, Bugün Aynı Ruh ve Heyecanla Haykırıyoruz”
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
12.03.2022

 “İstiklal Marşımızı, Bugün Aynı Ruh ve Heyecanla Haykırıyoruz”

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 101. Yılı etkinlikleri kapsamında , İstiklal Marşımızı Elvanur Üçbaş, Ada Mina Vural ve Yunus Emre Demirci belediye hoparlörlerimizden okudu.

Kızılcahamam Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan yarışmada Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı  ”İstiklal Marşımızı Güzel Okuma Yarışmasnda ilçemizdede dereceye giren, Çağatay İlkokulu Öğrencisi Elvanur Üçbaş, Çağatay Ortaokulu Öğrencisi Ada Mina Vural ve Anadolu Lisesi Öğrencisi Yunus Emre Demirci İstiklal Marşımızı belediye hoparlörlerimizden büyük bir coşku ile seslendirdi.

Belediye Başkanı Süleyman Acar; "İstiklal Marşımız, milli birliğimizin, beraberliğimizin ve bağımsızlığımızın sembolüdür. İstiklal Marşımızı bugün aynı ruh ve heyecanla ülkemizi bölmek isteyenlere karşı göğsümüzü kabartarak haykırıyoruz. Bu cennet vatanı muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Çağatay İlkokulu Öğrencisi Elvanur Üçbaş, Çağatay Ortaokulu Öğrencisi Ada Mina Vural ve Anadolu Lisesi Öğrencisi Yunus Emre Demirci evlatlarımızı bizleri gurura boğan bu güzel seslendirmeleri ve yarışmamızda dereceye girmelerinden dolayı tebrik ediyorum. Yarışma ve etkinliklerimizde emeği geçenm herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.